Зустріч у тернопільській ОДА:
відкриваємо нові форми інтегрованих відносин між університетами, місцевою владою, підприємницьким сектором України та Литовської Республіки

21 жовтня 2016 року в Тернопільській обласній державній адміністрації відбулась зустріч з представниками Інноваційного центру Литовської Республіки, засновниками якого є Міністерство економіки, Міністерство освіти і науки, а також Конфедерація промисловців країни.

Делегація прибула з метою обговорення актуальних форм різноманітного співробітництва, визначення можливостей започаткування і реалізації спільних проектів, обміну досвідом та інноваційними підходами щодо розвитку інтегрованих відносин між університетами, місцевою владою, підприємницьким сектором.

До складу литовської делегації увійшли: Артурас Якубавичус — професор Вільнюського технічного університету імені князя Гедимінаса, представник Інноваційного центру Литви; Мантас Вилис — директор Інноваційного центру Литви; Жилвинас Абаравичус — виконавчий директор Литовсько-української бізнес ради; Дайва Бесагирскайте — співголова Інноваційного центру Литви; Гиєдре Стумбрите — консультант Інноваційного центру Литви; Сигитас Бесагирскас — експерт з економічних питань Інноваційного центру Литви; Гедрюс Мажунайтис — директор Асоціації підприємств хімічної промисловості Литви.

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя у складі робочої групи представляли: Панухник Олена Віталіївна — д.е.н., професор, зав. кафедри економіки та фінансів; Химич Григорій Петрович — ст. викл. кафедри радіотехнічних систем, директор Наукового парку «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля».

Предметом обговорення стали питання щодо обміну досвідом у напрямі адаптації до стандартів ЄС в рамках роботи в зоні вільної торгівлі з Європейським Союзом; розширення контактів бізнес-об’єднань Литовської Республіки з представниками бізнесу Тернопільщини; ефективні форми співпраці університетів та бізнес-структур обох країн у сфері досліджень, розвитку та підготовки фахівців.

Під час зустрічі була представлена інформація про інноваційні проекти ТНТУ імені Івана Пулюя та Наукового парку за напрямами:

• енергозберігаючі технології на основі альтернативних джерел енергії (особливо сонячної енергетики);
  • інформаційно-телекомунікаційні технології (технології Smart city);
  • прогресивні форми партнерства у дослідницькій та інноваційній діяльності, які спроможні пожвавити процес комунікації бізнес-структур і вищих навчальних закладів;
  • можливості поширення литовського досвіду підготовки фахівців під потреби бізнес-структур та ефективного партнерства компаній і ВНЗ.

Зустріч відбулася у форматі змістовної дискусії, пройшла в атмосфері глибокого розуміння та зацікавленості сторін.

Литовська сторона виявила інтерес щодо подальшої різноаспектної співпраці з Технічним університетом м.Тернополя, Науковим парком, обласною адміністрацією та бізнес-структурами регіону.