Науковці університету відвідали виставку, присвячену технічним та фінансовим аспектам термомодернізації житлових об’єктів

Міжнародна науково-практична конференція «ОСББ: досвід, виклики, перспективи», яка відбулася 30 січня 2017 року на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана, стала основою для започаткування та провадження подальшої навчальної та практичної співпраці між представниками університету, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Тернопільщини, а також колег з Польщі (з польської сторони участь у конференції взяли: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami, Uniwersytet Mikolaya Kopernika, Zaklad gospodarski komunalnej Groneko).

Відтак, були організовані та проведені на базі факультету економіки та менеджменту перші у Тернополі курси підвищення кваліфікації за програмою підготовки голів ОСББ «Менеджер житлової нерухомості». Упродовж трьох тижнів (у лютому-березні 2017 року) голови ОСББ прослухали цикл лекцій із питань ефективного управління житловою нерухомістю, набули професійних навичок щодо створення, організації роботи та управління ОСББ.

У продовження співпраці представники польської сторони, які брали участь у конференції, зокрема Ян Маньковський – Президент Українського бізнес-центру у Варшаві, а також Ptak Warsaw Expo – найбільший торгівельний центр Польщі та Центрально-Східної Європи, який знаходиться у Надажині, поблизу Варшави, (в особі Директора виставки «ЦБВ 2017» Малгожати Башак), запросили викладачів університету, представників органів влади та ОСББ відвідати виставку, присвячену технічним та фінансовим аспектам термомодернізації житлових об’єктів, яка проходила 21-23 квітня 2017 року у виставково-конгресному залі Ptak Warsaw Expo.

Окрім приймаючої сторони, організаторами поїздки виступили ТНТУ ім. І. Пулюя, Тернопільська ОДА, Курси підвищення кваліфікації голів ОСББ в особі Шерстюка Р.П.

З метою обміну та перейняття досвіду Центральну Будівельну Виставку відвідала делегація у складі 63 осіб.

Від ТНТУ ім. І. Пулюя участь у робочій поїздці взяли: к.е.н., доцент, декан факультету економіки та менеджменту – Ціх Галина Володимирівна; к.е.н., докторант кафедри менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва – Шерстюк Роман Петрович; к.т.н., доцент, начальник науково-дослідної частини – Дзюра Володимир Олексійович; к.т.н., доцент кафедри будівельних конструкцій – Конончук Олександр Петрович; д.т.н., проф., завідувач кафедрою транспортних технологій – Попович Павло Васильович; ст. викл. кафедри радіотехнічних систем, директор Наукового парку «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» – Химич Григорій Петрович. Також з метою відвідин виставки та налагодження подальшої співпраці до поїздки долучилися голови ОСББ Тернополя та області, представники ОДА та районних центрів області.

Під час виставки відбулись численні зустрічі В2В, конференції, презентації та симпозіуми, присвячені актуальним питанням будівельної галузі, а також актуальним питанням будівельної науки та практики.

Делегати відвідали конференції та семінари на різні теми: «Системні рішення, що підтримують ергономічність і безпеку роботи під час установки і експлуатація будівельного риштування», «Заходи і програми для підтримки поліпшення умов праці і безпеки на будівельному майданчику», «Термомодернізації – значення і перспективи», «Тепловий комфорт в контексті паркетної дошки», «Підлога в доброму в стилі – як правильно вибрати внутрішню підлогу».

Також учасники пройшли навчання з самопрезентації за темою: «Ефективна самопрезентація – як діяти в громадських місцях».

В результаті поїздки було налагоджено контакти та укладено договори й окреслено плани для подальшої співпраці у сфері навчання та організації функціонування ОСББ.

Як зазначають делегати зустрічі, значення подібного заходу є вагомим і має навчальну та практичну цінність, забезпечило обмін досвідом, посприяло ознайомленню з новинками в сфері будівництва та налагодженню довготривалої та взаємовигідної співпраці.

Учасники виставки висловлюють подяку організаторам та приймаючій стороні за надану можливість відвідання заходу.