СУМУЄМО...

Ректорат, колектив кафедри фізики, увесь професорсько-викладацький склад Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя з глибоким смутком сприйняли звістку про відхід у вічність кандидата технічних наук, професора кафедри

НІКІФОРОВА ЮРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА
(09.06.1945 – 10.11.2018)

Народився 09.06.1945 р. у м. Кіровабад (тепер Гянджа), Азербайджан.

У 1968 році Юрій Миколайович закінчив з відзнакою електрофізичний факультет Львівського політехнічного інституту (тепер Національний університет «Львівська політехніка» м. Львів).

В 1969-1972 р.р. — навчався в аспірантурі у Львові та Москві (ІМЕТ АН СРСР ім. А.А. Байкова). Наукові керівники — професор, доктор технічних наук А.В. Сандулова (ЛПІ), старший науковий співробітник (тепер — професор) доктор фіз.-мат. наук В.А. Янушкевич (ІМЕТ АН СРСР ім.А.А.Байкова).

Тема наукової роботи — «Вплив випромінювань на напівпровідникові кристали», місце захисту — м. Воронеж, політехнічний інститут, 1974 р.

Працювати в ТНТУ (тоді ТФЛПІ) почав в 1975 р. спочатку асистентом, потім старшим викладачем і доцентом. Атестат доцента отримав в 1982 році. З квітня 1990 р. по лютий 1997 р. був завідувачем кафедрою фізики та світлотехніки, фізики. З лютого 1997 р. по 2018 рік — професор кафедри фізики.

Під керівництвом Ю.М. Нікіфорова був проведений ІІ етап модернізації лабораторій кафедри фізики, створена науково-дослідна лабораторія лазерного впливу на матеріали. До кінця життя Нікіфоров Ю.М. був керівником даної лабораторії.

Опублікував більше 190 наукових праць.

У нашій пам’яті Нікіфоров Юрій Миколайович назавжди залишиться людиною високого інтелекту, талановитим педагогом і науковцем, щирим приятелем та колегою.

Висловлюємо глибокі співчуття його сім’ї, рідним та близьким і розділяємо з ними біль втрати.

Вічна йому пам’ять!

Панахида відбудеться 12 листопада о 19 годині в Домі печалі.
Похорон — 13 листопада о 13 годині.