Кафедра кібербезпеки

Абітурієнту

Кафедра кібербезпеки здійснює підготовку фахівців усіх освітніх ступенів за спеціальністю 125 «Кібербезпека».

Спеціальність 125 «Кібербезпека» забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі інформаційних технологій, здатних вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми інформаційної безпеки, захищеності інформаційного і кіберпросторів держави в цілому або окремих суб’єктів їх інфраструктури від ризику стороннього кібер-впливу.

Студенти, які навчаються за спеціальністю 125 «Кібербезпека», окрім традиційних для комп'ютерних спеціальностей дисциплін, вивчають сучасні технології захисту інформації у кіберпросторі, опановують принципи захисту програмного забезпечення від дії шкідливих програм, знайомляться з процесами створення систем захисту інформації і управління інформаційною безпекою; отримують знання для вирішення широкого кола завдань у галузі кібербезпеки — від розробки й застосування програмних та програмно-апаратних засобів захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах до розслідування злочинів у кіберпросторі.

Для вступу на базі повної загальної середньої освіти необхідно здати ЗНО з таких предметів:

• Українська мова та література;
  • Математика;
  • Іноземна мова або Фізика.

Форми навчання:

• Денна;
  • Заочна (дистанційна).

Студенти спеціальності 125 «Кібербезпека» мають можливість взяти участь у програмі подвійних дипломів з Університетом прикладних наук (м. Шмалькальден, Німеччина) та університетами Республіки Польща, а також у програмі мобільності студентів Erasmus+.

Перспективи професії в майбутньому:

Інформаційні технології — єдина сфера, де кількість вакансій перевищує кількість фахівців.

З розвитком інформаційних технологій та збільшенням кількості хакерських атак дедалі гострішою стає потреба у фахівцях із захисту інформації та інформаційних систем. Хакери постійно знаходять більш витончені методи для своїх злочинних дій та відточують свою майстерність. За прогнозами провідних міжнародних експертів, зокрема Cтіва Моргана з Сybersecurity Ventures, сукупні втрати бізнесу від кіберзлочинності сягнуть до 2021 року в світі астрономічної суми в 6 трильйонів доларів США, а обсяг витрат на кіберзахист з 2017 до 2021 року — 1 трлн доларів США.

Стати жертвою кіберзлочинців може кожен. В Україні також стрімко зростає кількість кібератак на державні структури та приватні компанії. В 2016 році лише на державні органи здійснювалось близько 100 000 спроб атак щомісяця, з яких декілька тисяч мали ознаки цілеспрямованих. А декілька потужних кібератак на українську критичну енергетичну, фінансову і транспортну інфраструктуру, які вдалися хакерам, стали відомими на весь світ. Провідні українські банки і великі компанії активно дбають про захист своїх комп’ютерних мереж і даних, та розширюють свої підрозділи з інформаційної безпеки, а велика кількість компаній і організацій, які сьогодні приділяють кіберзахисту ще недостатньо уваги, будуть змушені це робити. Попит на фахівців з кібербезпеки стрімко зростає. Робота в галузі кібербезпеки користується в високим попитом, і в найближчій перспективі усі сфери діяльності потребуватимуть професіоналів з інформаційної безпеки.

9 жовтня 2018 року