Лобас Віктор Володимирович

Лобас Віктор Володимирович народився 18 серпня 1927 року в с.Гельмязів Золотоніського району Черкаської області в сім’ї вчителів, українець. З 1944 по 1952 рік служив у Військово-Морському флоті. Учасник Другої світової війни. Наго-роджений 2 орденами і 12 медалями. Нині — полковник у відставці.

У 1952–1957 роках навчався у Львівському державному університеті на філологічному факультеті, відділення логіки і психології.

Після закінчення університету працював директором Ігровицької середньої школи, зав. відділом народної освіти Великоглибочецького району Тернопільської області. З лютого 1964 року почав працювати асистентом кафедри суспільних наук з курсу «філософія» Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту. В 1964–1970 роках навчався в аспірантурі кафедри філософії Львівського університету, науковий керівник — доктор філософських наук, професор Кубланов Б.Г. У 1973 році в Спеціалізованій раді Львівського університету захистив кандидатську дисертацію на тему: «Про деякі особливості і закономірності розвитку буденної свідомості».

На посаді доцента — з 1977 року, вчене звання доцента присвоєно в січні 1979 року на кафедрі суспільних наук, зав. кафедрою якої був з 1980 по 1982 рік. З 1993 по 2006 рік очолював кафедру українознавства і філософії.

Наукові праці стосуються філософських проблем онтології, гносеології, феноменології, зокрема формування буденної свідомості, психології та системології. Є автором 4 монографій. Загальна кількість публікацій — 82. Багато років веде навчальні курси аспірантів та магістрантів з «Основ психології і педагогіки вищої школи» та «Філософії і методології науки і техніки», в яких впроваджуються новітні навчальні технології, проводяться тренінги та тести з соціоніки, соціометрії, конфліктології та вивчення соціально-психологічних особливостей особистості й студентських колективів.

Понад 18 років виконував обов’язки вченого секретаря університету.

В червні 1997 року указом Президента України за заслуги у розвитку освіти, успіхи в навчанні і вихованні молоді В.Лобасу присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України».

У 2004 році рішенням вченої ради Лобасу В.В. присвоєно звання Почесного професора ТДТУ ім.І.Пулюя.

12 листопада 2013 року