Оголошення конкурсів на участь у програмах академічної мобільності здійснюється, як правило двічі на рік, відділом міжнародного співробітництва на веб-сторінці університету tntu.edu.ua. Оголошення про конкурс містить інформацію щодо мінімальних вимог до учасників (цикл навчання, навчальна успішність, рівень мовної підготовки тощо), можливих спеціальностей для навчання, обсягів фінансування мобільності та кінцевих термінів конкурсного відбору. За погодженням із партнерськими університетами, можуть бути оголошені додаткові конкурси.
При виборі іноземного навчального закладу для мобільності, необхідно враховувати наявність в ньому навчальної програми, що узгоджується з аналогічною в ТНТУ. Для встановлення можливої програми студенту слід звернутися до координатора академічної мобільності від факультету.
Реєстраційна форма публікується разом із оголошенням про конкурсний відбір на участь у академічній мобільності. Учасник конкурсного відбору повинен заповнити реєстраційну форму та представити її у відділ міжнародного співробітництва. Реєстраційна форма обов’язково повинна бути підписана заявником та узгоджена із завідувачем випускової кафедри.
Процедура відбору учасників програм академічної мобільності передбачає декілька етапів.
Етап 1 — студент подає координатору від кафедри наступні документи:Етап 3 — розгляд кандидатур для участі в програмі академічної мобільності на засіданні кафедри, її ухвалу оформляють окремим пунктом протоколу.
Позитивне рішення кафедри за підписом заступника декана по міжнародній роботі є підставою декану для внесення проекту наказу про відрядження для індивідуальної академічної мобільності.
Під час конкурсного відбору кандидат оцінюється за такими критеріями:Після завершення відбору, всі учасники інформуються про його результати.
Відібрані студенти заповнюють аплікаційну форму (Student Application Form) та угоду про навчання (Learning Agreement). Для отримання форм документів, студентам слід звернутись у відділ міжнародних зв’язків.
Координатор від кафедри узгоджує зміст угоди про навчання з закладом-партнером до того часу, як студент виїде до місця навчання.
Після укладання угоди про навчання декан видає студентові виписку навчальних досягнень (Transcript of Records).
Необхідні документи (Student Application Form, Learning Agreement та Transcript of Records) повинні бути представлені студентом у відділ міжнародного співробітництва у термін, вказаний у оголошенні про конкурсний відбір. Після отримання від студентів необхідних документів, вони пересилаються представниками відділу міжнародного співробітництва ТНТУ відповідальним за академічну мобільність у партнерському закладі.
Протягом 2-3 тижнів представники іноземного закладу повинні підтвердити (погодити) кандидатури студентів на участь у академічній мобільності. Про своє рішення вони повідомляють відділ міжнародного співробітництва ТНТУ.
Оформлення виїзду студента за кордон здійснюється відповідно до чинних нормативних документів університету, за участю навчального відділу, відділу міжнародного співробітництва і факультету, до якого належить студент.