Другий рік поспіль у Тернополі стартує міжнародний проект «Наукові пікніки». Цей польсько-український проект спрямований на те, щоб популяризувати наукові знання простим і, водночас, незвичним для нашого суспільства способом: кожен охочий, незалежно від віку, статусу чи місця навчання, може власноруч провести експеримент в імпровізованій лабораторії просто неба, зробити маленьке диво та переконатися, що наука може бути доступною та цікавою.
Цьогоріч «Scientific Fun — Наукові пікніки в Україні» проводяться під гаслом «Наука єднає Україну». І це справді так. Чимало тернополян зібралось у неділю, 7 вересня, на Театральному майдані міста, де відбувався захід. На майдані працювали 34 імпровізовані лабораторії. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя розташувався у чотирьох наукових павільйонах: №2, №3, №4 і №5
Популярністю серед відвідувачів користувалися такі експерименти, як визначення вмісту нітратів у фруктах і овочах, визначення pH у мінеральних водах і підсолоджених напоях, вимірювання потужності електромагнітного випромінювання мобільних телефонів, струмопровідність продуктів харчування. Дітлахів зацікавили «жовто-зелені джерела струму» (так звані цитрусові батареї), анімовані оптичні ілюзії.
Під час наукових пікніків науковцями ТНТУ було продемонстровано енергоощадне зовнішнє і тепличне освітлення на світлодіодах, автономний робот-розміновувач та інші винаходи. Загалом наші технарі показали близько 20 дослідів та різноманітних напрацювань. Також було презентовано Cтартап-центр ТНТУ.
Нагадаємо, 13 вересня «Наукові пікніки» завітають у Кривий Ріг, 14 вересня — у Дніпропетровськ, 20 вересня — у Харків, 21 вересня — у Київ, 4 жовтня — у Луцьк.
Проект проходить за підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні — RITA» Польско-Американського Фонду Свободи та програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука.
Більше фото можна переглянути на сторінці Facebook