Упродовж багатьох років триває тісна співпраця між Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя і Приватним акціонерним товариством «Тернопільський молокозавод». Служба управління персоналом підприємства постійно бере участь у наших традиційних ярмарках вакансій. Кращі випускники університету щорічно стають працівниками Тернопільського молокозаводу.
Цього року через окупацію Криму випускники, які є родом з Автономної республіки Крим, вирішили залишитись у Тернополі. Постала проблема їхнього працевлаштування.
У цій ситуації відділ працевлаштування та практичної підготовки студентів ТНТУ допоміг випускникам знайти перше робоче місце. Свої двері молодим спеціалістам відчинив ПрАТ «Тернопільський молокозавод». Підприємство працевлаштувало 4-х випускниць факультету машинобудування та харчових технологій: Дар’ю Филипенко — менеджером відділу логістики, Світлану Четверікову — техніком служби головного інженера, Тетяну Каргіну та Ганну Гордейчук — лаборантами хіміко-бактеріологічного аналізу.
Прес-службі університету вдалося поспілкуватись із дівчатами і навіть трішки зазирнути у те казкове місце, де твориться продукція ТМ «Молокія».
Як розповіла нам Дар’я Филипенко, в її обов’язки входить стежити за завантаженням та відвантаженням продукції, аби вона дійшла якісною та вчасно до філій заводу, яких є 12 (в основному це Західний і Центральний регіони України). У такий спосіб Дар’я контролює та визначає оцінку якості доставки продукції на збутові підрозділи. Отож, чи свіженьке молоко сьогодні привезуть у магазин, Ви можете не хвилюватися, все під пильним наглядом Дар’ї Филипенко.
Але перед тим як молочна продукція потрапить на прилавки крамниць, вона має бути перевірена у лабораторіях за фізико-хімічними і мікробіологічними показниками. І тут звичайно не обійтись без лаборантів Тетяни Каргіної та Ганни Гордейчук. На ультразвуковому аналізаторі Ekomilk Total дівчата перевіряють склад молока: вміст жиру, білку, кислотність, температуру та інше.
Як зазначає Ганна Гордейчук: «За результатами аналізів ми визначаємо якість молока і його подальше цільове використання. І лише після цього молочна сировина направляється на виготовлення відповідного продукту — молока, масла, йогурту, кефіру, сметани чи сиру».
Будь-який виробничий процес потребує технічної підтримки. Технічне забезпечення на Тернопільському молокозаводі обслуговує Служба головного інженера. Як зазначалось вище, у цій службі тепер працює Світлана Четверікова. Дівчина веде технічну документацію, схеми, креслення. Роботою Світлани на підприємстві задоволені. Світлані ж подобаються її нові обов’язки. Дівчина радить: «Щоб краще адаптуватись до першого робочого місця, потрібно бути впевненим у собі, у своїх силах, вміти користуватися тими знаннями, які отримав в університеті у роки навчання, а також не боятися ставити запитання, цікавитись, коли щось є незрозумілим».
Начальник відділу працевлаштування та практичної підготовки студентів ТНТУ ім.І.Пулюя Равлів Ігор Петрович, підсумовуючи зустріч на підприємстві, сказав: «Такий досвід сприяння і допомоги у працевлаштуванні випускників є надзвичайно важливим для університету. Ми високо цінуємо нашого партнера-роботодавця і сподіваємось, що співпраця з ПрАТ «Тернопільський молокозавод» і надалі буде плідною і взаємовигідною».
Ректор університету Петро Ясній надіслав лист-подяку Голові правління Приватного акціонерного товариства «Тернопільський молокозавод» Віталію Ковальчуку, у якому зокрема йдеться: «Висловлюю Вам, Віталію Володимировичу, щиру подяку за співпрацю, чуйне й уважне ставлення до наших випускників, за створення для них робочих місць, відповідних умов праці».
Особливу подяку висловлюємо заступнику начальника Служби управління персоналом Михалюку Володимиру Ярославовичу за проведену екскурсію підприємством та зустріч із нашими випускниками, які знайшли своє перше робоче місце на цьому підприємстві.