В рамках Програми спільних дій між Україною і Францією в галузі науково-технологічного співробітництва кафедрою програмної інженерії ТНТУ розвивається багаторічна результативна співпраця з лабораторіями провідних французьких університетів.
В розвиток цієї співпраці спрямовано цьогорічне лютневе наукове перебування завідувача кафедри програмної інженерії, директора Центру франко-української наукової кооперації і підготовки персоналу, доктора фіз.-мат.наук, професора Михайла Петрика у Дослідницькому Університеті Парижу PSL Université Paris Science et Lettres/ Research University Paris.
Université PSL об’єднує найпрестижніші наукові школи Франції (Вища Нормальна Школа-Ecole Normale Supérieure de Paris, Вища школа індустріальних фізики і хімії Парижу ESPCI Paris Tech окремі лабораторії Сорбони та ін.) з метою максимальної інтеграції передових досягнень науки в освітній процес. ТНТУ є одним з перших в Україні, що має багаторічну плідну співпрацю з декількома лабораторіями Université PSL.
«Метою мого наукового перебування, — говорить проф. М. Петрик, — було, передусім, розвинути існуючі напрями співпраці: моделювання та ідентифікації складних систем компетативної наноадсорбції в неоднорідних нанопористих середовищах та методів аналізу електрофізіологічних сигналів ненормальних неврологічних рухів з декількома лабораторіями ESPCI та Інституту головного та спинного мозку Парижу (ICM Inserm U1127, CNRS UMR 7225), з подальшим залученням до цих досліджень магістрів, аспірантів та науковців кафедри і університету.
Результатами перебування є наукові обговорення та формулювання нових задач, уточнення підходів до їх вирішення спільними франко-українськими командами, зокрема з командою лабораторії «Mouvements anormaux et ganglions de la base : physiopathologie et thérapeutique expérimentale » ICM-ESPCI -проф. Marie Vidhaillet, проф. Andrè-Pierre Legrand, проф. Stephane Holé, проф. Jacques Fraissard, Dr Isabele Rivals:
В ході цих обговорень досягнено домовленостей щодо підготовки і підписання білатеральних угод про науково-освітню кооперацію, організації академічних обмінів стажування, участі в міжнародних проектах.
Ринок праці ІТ-індустрії у Франції на сьогодні є одним з найбільших у Європі і щорічно вимагає додатково понад 50 тисяч висококваліфікованих програмних інженерів та інших ІТ-фахівців. Сукупність цих чинників дає перспективи подальшого розвитку успішної співпраці між ТНТУ та університетами і Вищими школами Франції з питань обміну студентами та підготовки спільних міжнародних науково-дослідних і освітніх програм.