2 жовтня на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулося розширене засідання колегії управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області за участю керівників органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою, закладів фахової передвищої та позашкільної освіти.
Привітав у стінах вишу учасників колегії ректор Микола МИТНИК, який наголосив, що Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя долучається до організації освітнього процесу таким чином, щоби максимально забезпечити якість освіти в умовах, коли слід адаптовуватись до війни і працювати на Перемогу. «Забезпечити якість — це наше основне завдання, якісна освіта — це пріоритет Університету, наша репутація, майбутнє наших випускників», — підкреслив ректор.
Закцентувала увагу на співпраці закладів освіти начальниця управління Державної служби якості освіти у Тернопільській області Наталя МОРАВСЬКА: «Маємо об'єднувати зусилля спільного пошуку рішень та ресурсів задля забезпечення якісної освіти, адже у цілісному освітньому просторі усі складники освіти: дошкільна освіта, повна загальна середня освіта, позашкільна освіта, спеціалізована освіта, професійна (професійно-технічна) освіта, фахова передвища і вища освіта — є рівноправними гравцями і кожен з них відіграє свою особливу роль».
Важливість зберегти вмотивований кадровий потенціал окреслив голова постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту Тернопільської обласної ради Володимир МИСИК: «Переконаний, що після перемоги найбільш затребуваним буде кадровий ресурс, і вже сьогодні ми спостерігаємо нестачу вчителів по всій Україні. Тому потрібно робити все можливе, аби зберегти педагогічні кадри, забезпечивши їм насамперед гідну оплату праці. Адже завдання сучасного вчителя – не лише навчати і розвивати компетентності, а виховувати підростаюче покоління так, щоб сьогоднішні учні завтра склали оту патріотичну основу нашого суспільства, інтелектуальну, прогресивну еліту, яка стане важливою рушійною силою під час відбудови України. А для цього педагог і сам має бути успішним і вмотивованим патріотом власної держави».
Серед основних питань розширеного засідання колегії, що були розглянуті, наступні:
В рамках колегії також пройшла виставка-презентація проєктів науково-технічної та інноваційної діяльності кафедр університету, що показала передові розробки в галузях енергозбереження, робототехніки, біопротезування, радіотехнічних пристроїв, програмного забезпечення, а також технологій віртуальної та доповненої реальності.