Візит делегації ТНТУ до Литви

На запрошення Бізнес Асоціації Округу Таураге 2 - 5 грудня 2015 року відбулась поїздка делегації Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя у Республіку Литва у складі: Яснія Петра Володимировича — професора, ректора університету; Вітенько Тетяни Миколаївни — професора, проректора з міжнародного співробітництва; Химича Григорія Петровича — директора наукового парку.

Під час поїздки були відвідані та проведені зустрічі:

• з мером міста Таураге Сігітасом Мічіулісом. Обговорювались питання співпраці на рівні місцевого самоурядування.
    Для довідки: місто Таураге повністю забезпечує функціонування та життєздатність інфраструктури міста (опалення, електроенергія, інженерні комунікації) за рахунок впровадження альтернативних джерел енергії.
  • з керівництвом та студентами відділу Каунаського коледжу у м. Таураге. Обговорювались питання з співпраці, обміну студентами, практики.
  • з учасниками Тауразького клубу ділових людей (Ротарі клуб). Відбулись обміни думками з приводу співпраці, проходження практики за спеціалізаціями студентів ТНТУ у місцевих підприємствах (ІТ-технології, зварювальне виробництво, телекомунікації).
  • з мером міста Клайпеда Артюрасом Сулкасом. Показана була презентація про місто Клайпеду (морський порт, термінал зрідженого газу, вільна економічна зона).
    Для довідки: у вільній економічній зоні працює понад 20 підприємств, вкладено понад 1,5 млрд. Євро інвестицій.
  • з керівництвом Міжнародного центру общин. Українська діаспора налічує понад 3000 осіб.
  • відвідування теплоелектростанції «FORTUM» на альтернативному паливі (тверді побутові відходи).
    Для довідки: потужність станції 85 МВт (60 МВт — теплопостачання, 25 МВт — електроенергія. За рік на станції спалюють понад 280 тис. т. твердих побутових відходів. Обслуговує станцію 36 спеціалістів.)
  • з керівництвом Клайпедського університету. Обговорювались питання співпраці (обмін студентами, практика, подвійні дипломи). Ректором університету Петром Яснієм зроблений запис у книгу почесних гостей.
  • з керівництвом науково-технологічного парку Клайпедського університету. Проведена екскурсія лабораторіями парку. Обговорювались питання співпраці та спільної участі у Європейських програмах і грантах.
  • участь у телевізійній програмі «Міесто Рітмас».
  • відвідування найбільших промислових компаній:
    • «ANSEII» — підприємство з випуску гідравлічних костюмів;
    • «FB corporation» — виготовлення паркету;
    • «ALANTAS» — меблева фабрика (індивідуальні замовлення);
    • «TAURAPLASTAS» — завод з виготовлення композитних корпусів для вітрових електростанцій потужністю до 8 МВт.
  • прогулянка до пам’ятника Таурагської Конвенції.
  • участь у події «Краща компанія Бізнес Асоціації Округу Таураге 2015». З промовою виступив ректор університету Петро Ясній. На урочистій церемонії відбулось підписання Договору про співпрацю з мерією Таураге. З української сторони Договір підписав ректор університету Петро Ясній, з литовської сторони — мер міста Таураге Сігітас Мічіуліс.
Запис у книзі для почесних гостей Клайпедського університету
Зустріч у Клайпедському університеті
Підписання договору про співпрацю.
Зустріч у Ротарі – клубі ділових людей Таураге
Завод з виготовлення композитних корпусів для вітрових електростанцій
Перед прямим ефіром телевізійної програми «Міесто Рітмас»
Науково-технологічний парк Клайпедського університету