В ТНТУ говорили про релігійну ідентичність як фактор національної безпеки України

14 грудня 2023 року у Тернопільському національному технічному університеты імені Івана Пулюя відбувся круглий стіл — дискусія з українськими та міжнародними експертами на тему «Релігійна ідентичність як фактор національної безпеки України».

Учасники зібрання, які представляли релігійні організації, міжнародні та державні представництва, наукові установи, заклади вищої освіти обговорили питання безпеки, релігійної ідентичності, історичних передумов та сучасної політичної ситуації в Україні під час російсько-української війни.

Актуальна тема зустрічі об’єднала навколо себе виступи Митрополита Тернопільського та Кременецького Нестора (ПЦУ); Аскольда Лозинського, президента Світового Конгресу Українців (1998-2008 рр.); Василя Перця, почесного консула України у м. Детройт (США); отця Анджея Маліга, декана Тернопільського деканату Львівської Архідієцизії Римсько-Католицької церкви в Україні; Тараса Коковського, голови Галицької єпархії Української Лютеранської Церкви; Олега Сагана, доктора богослов’я, регіонального старшого пресвітера Тернопільського обласного об’єднання Української Церкви Християн Віри Євангельської; отця Віталія Козака, доктора східних церковних наук, вікарія Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, декана м. Тернополя; Олександра Сагана, доктора філософських наук, професора, завідувача відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.Сковороди НАН України, члена української асоціації релігієзнавців (м. Київ); Ярослава Стоцького, доктора історичних наук, професора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Учасників круглого столу привітав ректор університету Микола Митник; депутат Тернопільської обласної ради Михайло Тимошик; директор представництва Світового Конгресу Українців в Україні Сергій Касянчук; капелан ЗСУ Давид Мільман; заступник директора департаменту – начальник управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Ігор Кульчицький. Проголошені доповіді стосувалися інформаційної складової релігійної війни росії проти України, використання РПЦ та УПЦ МП як інструментів маніпуляції та розбрату, осередку зрадництва.

Із заключним словом виступили завідувач кафедри інформаційної діяльності та соціальних наук, доктор історичних наук Андрій Криськов (ТНТУ ім. І. Пулюя); кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України, член Національної Спілки письменників України Олег Герман (ТНТУ ім. І. Пулюя) та кандидат історичних наук, доцент Андрій Машталір (ТНМУ ім. І. Горбачевського).

За результатами круглого столу буде видано збірник доповідей.