У ТНТУ відомий науковець презентував книгу про українців, які змінили світ

9 травня в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя на розширеному засіданні Інженерно-технічної комісії Тернопільського обласного осередку Наукового товариства імені Шевченка відбулася презентація книги доктора фізико-математичних наук, професора Василя Шендеровського «На скрижалях науки».

Автор презентував біографічний енциклопедичний довідник, що вийшов друком у 2023 році у Видавничому домі "Простір" та став продовженням дослідницьких праць "Нехай не гасне світ науки" (т.1-4) і "Вчені України у світовій науці". У довіднику вміщено близько 200 біографій учених, яких радянською ідеологічною системою було визнано "ворогами народу" або ж вони були вимушені залишити Батьківщину і працювали на розвій інших держав.

Василь Шендеровський зазначив, що закцентував увагу широкого кола читачів на долях вчених, які започаткували Українську академію наук, яка від початку існування була і залишається центром консолідації українського суспільства та виявлення ресурсів його розвитку.

Науковець наголосив, що вважав за доцільне подати у книзі інформацію про місце поховання, про некрополі, де поховані вчені як на території України, так і за її межами, щоб і цим також привернути увагу громадськості України до її правдивої історії, неоціненної культурної і духовної спадщини, вбачаючи у цьому один з аспектів сучасної національної пам'яті.

Організаторами зустрічі виступили Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя та Тернопільський обласний осередок Наукового товариства імені Т. Шевченка.

До події долучилися науковці, освітяни, представники Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Тернопільського відділення Малої академії наук України й, безпосередньо, голова Тернопільського обласного осередку Наукового товариства імені Шевченка професор Михайло Андрейчин.

Вдячність професору Василю Шендеровському за його монументальну роботу, що свідчить про вагомі досягнення українських вчених у світовій науці, висловили проректор з наукової роботи Павло Марущак та професор кафедри інформаційної діяльності та соціальних наук Олег Герман.

В рамках перебування в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя професор Василь Шендеровський зустрівся з ректором Миколою Митником та з колегами-науковцями кафедри фізики, а також відвідав музей Івана Пулюя.