На засіданні вченої ради проаналізовано роль студентського самоврядування у системі внутрішнього забезпечення якості

21 травня відбулось чергове засідання вченої ради університету.

В університеті у двох лігах — студентській і молодіжній проведено ІІ Всеукраїнський конкурс Start up проєктів «Ternopil Global Innovation Research»-2024, у якому взяли участь команди університетів України, фахових коледжів та шкіл з 52 проєктами. Меценатами конкурсу виступили АТ «Райффайзен банк» і ТОВ «Ювіспласт». На засіданні вченої ради керівник з питань залучень клієнтів Центру роздрібного бізнесу Західного регіону АТ Райффайзен Банк Надія НІКОЛАЙЧУК разом з ректором Миколою МИТНИКОМ вручили сертифікати і грошові премії переможцям конкурсу:

СТУДЕНТСЬКА ЛІГА

  • за 1 місце — команді у складі ТИМОЩУКА Віталія і КАЛИН Соломії з Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя;
  • за 2 місце — команді у складі ВАКУЛЕНКО Дар’ї, ГАЄВСЬКОЇ Лоліти, МАШАРОВОЇ Валерії, РЄЧКІНОЇ Анастасії з Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця;
  • за 3 місце — команді у складі ВАСИЛИНИ Анни, ЛИМАНЮК Катерини, ГАЙВОРОНЮК Олексія з Вінницького національного аграрного університету.

МОЛОДІЖНА ЛІГА

  • за 1 місце — МЕХУ Віталію з ВСП «Гусятинський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя»
  • за 2 місце — команді у складі ЗАТОР Христини, ЗАТОР Тетяни, ЛАЗУ Тетяни, НАДОЗІРНОЇ Богдани з ВСП «Зборівський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя»;
  • за 3 місце — команді у складі ЯХНО Людмили, ДЕРКАЧ Ярослава, КУРИЛЕНКО Романа, РОМАНЮК Яни з ВСП «Немирівський фаховий коледж будівництва, економіки та дизайну Вінницького національного аграрного університету».

Вітаємо переможців конкурсу, бажаємо успіхів у впроваджені прогресивних ідей! Щиро вдячні працівникам і студентам університету та представникам відокремлених структурних підрозділів «Гусятинський фаховий коледж ТНТУ» і «Зборівський фаховий коледж ТНТУ» за активну участь у конкурсі!

Рішенням вченої ради присвоєно вчене звання доцента доценту кафедри вищої математики Ірині ГАБРУСЄВІЙ, старшим викладачам кафедри інформаційної діяльності та соціальних наук Наталії ГАБРУСЄВІЙ та Оксані ПОТІСІ. Щиро вітаємо колег і бажаємо подальших успіхів!

Проректор з міжнародного співробітництва Тетяна ВІТЕНЬКО доповіла про академічну мобільність студентів і викладачів університету в 2023/1024 н.р. Незважаючи на труднощі, пов’язані з реалізацією завдань у цій сфері, в університеті є значні досягнення — за кількістю реалізованих студентами і викладачами академічних мобільностей (76) ми практично вийшли на рівень 2020 року, в т.ч. понад 30 НПП стажувались за кордоном понад місяць. Тетяна Миколаївна наголосила, що проводиться робота щодо залучення ширшого кола науково-педагогічних працівників і студентів до участі у міжнародних обмінах та практиках. Все це також спрямоване на підвищення іміджу університету на міжнародній арені.

Начальник відділу забезпечення якості освіти Любомир МАТІЙЧУК і голова студентської ради університету Степан ДАРМОРІС проаналізували роль студентського самоврядування у системі внутрішнього забезпечення якості. Відзначено, що представники органів студентського самоврядування беруть активну участь в обговоренні освітніх програм, подають свої пропозиції щодо їх удосконалення, беруть участь в процесі проходження акредитаційних експертиз. Студенти університету висловлюють своє бачення якості освітнього процесу під час проведення анкетувань, які охоплюють усі сфери студентського життя. Якість освіти та найширше залучення студентів до її підвищення — пріоритет діяльності університету.

Про успіхи та проблеми у досягненні університетом високих показників у вебометричних рейтингах доповідали начальник відділу забезпечення якості освіти Любомир МАТІЙЧУК і начальник відділу бенчмаркінгу і вебменеджменту Андрій ПАЛАМАР. Відзначено, що практично у всіх світових і всеукраїнських рейтингах університет покращив свої позиції, порівняно з попереднім роком, увійшов у ТОП 10 університетів України з винахідницької діяльності, на 7 позицій піднявся вгору за рейтингом наукометричної бази Scopus, у 2023 році посів 29 місце у рейтингу ТОП 200. Обговорено та прийнято ухвалу щодо подальшого поступу в цьому напрямі.

На засіданні затверджено нову редакцію Положення про Центр іноземних мов Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, оновлений склад редакційної колегії «Вісника ТНТУ» і рекомендації науково-технічної ради.