У ТНТУ вперше провели міжнародну науково-технічну конференцію з прикладної механіки

6 - 7 червня в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулась І Міжнародна науково-технічна конференція «Прикладна механіка», присвячена 80-ти річчю з дня народження професора Чеслава Вікторовича Пульки. В роботі конференції взяли участь вчені з 32-х ЗВО та установ НАН України, науковці з закордону.

Конференцію відкрив проректор з наукової роботи Павло МАРУЩАК, який передав вітання учасникам наукової конференції від ректора університету Миколи МИТНИКА та окреслив основні напрямки розвитку прикладної механіки, її високу цінність для суспільства, а особливо для прикладних технологічних рішень.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Олег ГЕРМАН та Богдан БУДЗАН, які зазначили визначний вплив проф. Чеслава ПУЛЬКИ у розвиток технології зварювальних процесів, методів наплавлення тонкостінних конструкцій, захисних покриттів. Почесний доктор ТНТУ Богдан БУДЗАН підкреслив блискучі організаційні здібності проф. Чеслава ПУЛЬКИ, який спільно з проф. Олегом ШАБЛІЄМ був ініціатором заснування кафедри Технології та обладнання зварювального виробництва (нині кафедри Інжинірингу машинобудівних технологій) в Тернопільській філії Львівського політехнічного інституту у 1988 р. Проф. Олег ГЕРМАН закцентував увагу на етнографічних аспектах походження проф. Чеслава ПУЛЬКИ та поетично і майстерно змалював його професійне, а також наукове зростання.

Теплі слова привітання проф. Чеславу ПУЛЬЦІ та учасникам конференції виголосив ректор Донбаської державної машинобудівної академії проф. Віктор КОВАЛЬОВ. Ювіляра привітали ст.н.сп. Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, Віталій ПОРОХОНЬКО та голова Тернопільського осередку Товариства зварювальників України, доц. Сергій МАРИНЕНКО, які вручили пам’ятні відзнаки та нагороди.

Пленарне засідання розпочалося доповіддю проф. Володимира ДЗЮРИ "Оцінювання експлуатаційних властивостей поверхонь з регулярними мікрорельєфами", яка була присвячена розвитку наукових основ комплексного забезпечення параметрів якості робочих поверхонь деталей класу «тіла обертання» і, відповідно, їх зносостійкості й маслоємності технологічними методами на основі аналізу умов експлуатації.

Наступну доповідь "Електрошлакове зварювання титану з електромагнітним впливом на кристалізацію металу шва" виголосив ст.н.сп. Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України Віталій ПОРОХОНЬКО. Доповідь викликала значну зацікавленість присутніх та дискусію, щодо оптимізації режимів електромагнітного впливу.

Завершальною, у пленарному засіданні була доповідь працівників Запорізького національного університету "Нанесення захисних покриттів для підвищення терміну експлуатації електродів руднотермічних печей", яку представила доц. Ганна ЛАПТЄВА.

Після завершення пленарного засідання робота І Міжнародної науково-технічної конференції «Прикладна механіка», присвяченої 80-ти річчю з дня народження професора Ч.В. Пульки, продовжилась у 7 секціях. Всього за два дні роботи було заслухано 112 наукових доповідей.