У ТНТУ відзначили Міжнародний день світла

Уже вшосте Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя долучається до міжнародної ініціативи ЮНЕСКО — Міжнародного дня світла. Кожного року 16 травня, в день презентації Теодором Мейманом у 1960 році першого робочого лазера, весь світ відзначає це свято різноманітними заходами.

«Міжнародний день світла 2024 в Тернополі» — це подія, яка зібрала учнів, студентів та просто тих, хто цікавиться наукою в стінах науково-технічної бібліотеки університету

Тематика цьогорічного святкування — «Світло в нашому житті». Організаторами цьогорічного заходу, який відбувався також в рамках Днів Європи в Україні, є Кафедра фізики ТНТУ, Відділ міжнародного співробітництва ТНТУ, Тернопільське обласне комунальне територіальне відділення МАН України.

Під час відзначення «Міжнародного дня світла 2024 в Тернополі» було прочитано декілька науково-популярних лекцій:

• Ольга Малюта, ембріологиня, Мальта — «Поляризаційна мікроскопія і оцінка якості яйцеклітин»
  • Юрій Скоренький, доцент кафедри фізики ТНТУ, к.ф.-м.н. — «Fiat lux! – Нехай буде світло!»
  • Віталій Мочарський, старший викладач кафедри фізики ТНТУ, к.т.н. — «Історія Міжнародного дня світла. “Лазерні війни”»

Учасники святкування жваво долучилися до обговорень. Крім того, отримали різноманітні подарунки з логотипом програми Еразмус+ за правильні відповіді на питання лекторів.

Нехай з Вами буде світло! Адже воно завжди долає темряву!

До зустрічі на наступних цікавих подіях у ТНТУ!