V Міжнародна наукова конференція «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки»

В університеті 15 - 16 квітня проведено V Міжнародну наукову конференцію «Воєнні конфлікти та техногенні катастрофи: історичні та психологічні наслідки». В її роботі взяли участь понад 150 учасників.

З відкриттям конференції учасників конференції привітали:

  • Микола МИТНИК, ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя
  • Павло ЖУРБА, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації
  • Богдан БУТКОВСЬКИЙ, голова Тернопільської обласної ради
  • Богдан РАЙЧИНЕЦЬ, голова Європейського конгресу українців, Чехія
  • Ярослав ВІЗНЯК, почесний консул Литовської республіки
  • о. Віталій КОЗАК, декан Тернопільського деканату Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, м. Тернопіль, Україна

На пленарному засіданні свої доповіді виголосили представники університетів США, Польщі, України. Особливу зацікавленість присутніх викликала доповідь відомого політолога та соціолога, професора Орі СВЕДА (Ori SWED), професора кафедри Соціології, антропології та соціальної роботи Техаського технічного університету.

Низку актуальних доповідей, що стосуються необхідності завершення війни в Україні, можливих перспектив вступу України до НАТО та підвищення безпеки на східних кордонах Польщі, виголосили польські науковці: проф. Анджей СЕНК, Ярослав ЗЬОЛКОВСЬКІ, Володимир ГУЦАЙЛЮК, Юліан МАЙ (Andrzej SĘK, Jarosław ŹIOŁKOWSKI; dr. hab. inż. Volodymyr HUTSAYLYUK, Julian MAJ).

Експертка з питань гібридної війни, керівниця відділу міжнародного співробітництва Українського центру безпеки та співпраці Соломія ХОМА проаналізувала російські кампанії впливу спрямовані на зрив поповнення ЗСУ, їх виклики та запропонували методи протидії.

Надзвичайно актуальною була доповідь Ольги КОШАРНОЇ, експертки у галузі атомної енергетики, ГО "Антикризовий експертний ядерний центр України". В своїй доповіді вона підняла питання безпеки ядерних об’єктів під час бойових дій. За результатами дискусії авторкою запропоновано низку організаційно-законодавчих кроків, які можуть підвищити безпеку ядерних об’єктів України.

Цікаві доповіді представили співорганізатори конференції з Національного університету оборони України. Доповідачами були начальник науково-дослідного відділу проблем розвитку та впровадження стратегічних комунікацій інституту стратегічних комунікацій, полк., канд. техн. н. Віталій ФЕДОРІЄНКО, та старший науковий співробітник цього ж відділу Олег МЕДВЕДЄВ. Доповіді стосувалися кількісного аналізу російських наративів щодо «ядерного шантажу» та антинатівської протидії. Авторами з допомогою низки прикладів запропоновано методи оцінювання впливу наративів на різні психотипи людей.

ТНТУ на пленарному засіданні представив професор Ярослав СТОЦЬКИЙ, який навів результати аналізу психологічно-політичних та юридичних особливостей в процесі переходу релігійних організацій із УПЦ МП до ПЦУ.

За результатами роботи конференції сформовано електронний збірник тез, який буде розміщений в архіві електронних ресурсів бібліотеки Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

ACCESSIBILITY ASSISTANT