Кафедра кібербезпеки ТНТУ створена на базі кафедри комп’ютерних наук 1 серпня 2015 р. (наказ ректора № 4/7-566 від 03.08.2015 р.) та здійснювала підготовку здобувачів освітнього рівня бакалавр за спеціальністю 125 «Кібербезпека» та за напрямом 6.170101 «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» та магістр за спеціальністю 125 «Кібербезпека». На сьогодні кафедра готує здобувачів вищої освіти за спеціальністю 125 «Кібербезпека» першого (бакалавр, ОП «Кібербезпека») та другого (магістр, ОП «Кібербезпека») освітніх рівнів.
В 2015 році виконуючим обов'язки завідувача кафедри було призначено доцента Козака Руслана Орестовича. Кафедра розпочала свою роботу з невеликого колективу у складі шести чоловік, серед яких проте було 2 доктори наук. Щороку колектив кафедри оновлюється та розширюється. Станом на 2021 рік колектив кафедри налічує одинадцять осіб за основним місцем роботи та 2 сумісники. В загальному 81% професорсько-викладацького складу кафедри мають вчені ступені і звання. Кадрове забезпечення докторами наук складає 3 особи за основним місцем роботи.
Молоді та амбітні викладачі кафедри постійно вдосконалюють свою педагогічну майстерність та підвищують науковий рівень завдяки навчанню в аспірантурі та докторантурі, стажуванню в провідних ІТ-компаніях регіону та в вищих навчальних закладах не лише України, але й Європи.
Перший очільник кафедри Козак Р.О. в 2017-2020 рр навчався в докторантурі Української академії друкарства, м. Львів на завершує роботу над дисертацією на тему: «Методологічні основи створення інформаційної технології управління інформаційною безпекою видавничих бізнес-процесів». Має досвід роботи менеджера інформаційної безпеки (InfoSec manager) всеукраїнської ІТ компанії Eleks.
Загородна Н.В. стажувалась в Університеті Північного Іллінойсу, м. Декальб, США (2011-2012 р.), в Національному дослідницькому інституті Франції в галузі інформатики та автоматики (2012 р.). В січні 2017 р. та в травні 2019 р. виграла гранти за програмою «Erasmus+», в рамках яких викладала лекції в університетах Польщі, Словаччини, Німеччини.
Карпінський М.П. переймав досвід роботи в компанії «Rolls-Royce» у Великобританії та має досвід роботи.
Стадник М.А. є провідним лектором школи PM в IT House Business, має міжнародний сертифікат Project Management Professional (PMP), а також має досвід роботи керівника проектів (Project Manager) та СОО в відомих ІТ-компаніях України «Магніс», eMagicOne, SellerSkills.
Муж В.В. має практичний досвід роботи більше 10 років в Управлінні державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Тернопільській області.
Кареліна О.В. має сертифікат Cisco CCNA Cyber Ops та досвід роботи аналітика кібербезпеки в компанії «Cyberoo».
Лобур Т.Б. є інструктором міжнародної мережевої академії Cisco та має сертифікати Cisco: CCNA secure, CCNA Cyber Ops, CCNP/CCNA routing and switching.
Викладачі кафедри Загородна Н.В. та Стадник М.А. вдосконалювали педагогічну майстерність на курсах «Academic Teaching Excellence», що організовувались Британською радою в Україні.
Кафедра приймала участь у роботі Національного альянсу з комп’ютерної безпеки — National Security Alliance в рамках проекту TEMPUS SEREIN («Modernization of Postgraduate Studies on Security and Resilience for Human and Industry Related Domains»).
Викладачі кафедри приймають участь у роботі спеціалізованих рад по захисту дисертацій в університеті та інших вузах України.