Кафедра кібербезпеки

Наукова діяльність кафедри

Напрямки наукової роботи кафедри кібербезпеки:

  • Інтелектуальний аналіз мережевих даних для виявлення аномальної поведінки в роботі мережі
    Згідно з дослідженнями Strategic Tech Investor (2021), близько 59 петабайт даних генерується щодня. Досліджується проблематика виявлення вторгнень на основі аналізу великих даних логів та виявлення аномалій мережевої активності на основі аналізу трафіку. Поруч з обсягами даних ростуть і загрози, пов'язані з безпекою передачі та зберігання інформації. Тому актуальною є задача розробки алгоритмів машинного навчання для виявлення мережевих вторгнень, в тому числі в режимі реального часу та виявлення загроз нульового дня.
  • Моделі і методи захисту інформаційних процесів у корпоративних системах та освітніх середовищах»
    Кіберзахист в міжгалузевих системах є комплексним та складним завданням. Складність та комплексність розроблення моделей та методів захисту в системі яка об’єднує підсистеми освіти і корпоративного середовища полягає у властивості елементів, складових об’єднаної системи. Наявні моделі та методи захисту інформації потребують модифікації для застосування їх у міжгалузевій системі, оскільки інформаційні процеси внаслідок інтеграції набувають нових синергетичних якостей.
  • Моделювання, методи аналізу та застосування кіберфізичних систем
    Метою дослідження є проведення наукових досліджень в сфері моделювання та захисту складних систем, що поєднують кібернетичні компоненти, які з використанням певних фізичних процесів забезпечують збір, опрацювання, захищене зберігання і передавання інформації та на основі цього подальший вплив на оточуючу дійсність з допомогою інструментарію, що базується на використанні фізичних процесів.
  • Криптографічний захист інформації
    Розвиток комп’ютерних технологій визначив вектор розширення інтернет-послуг та G-технологій. Основними вимогами до сучасних онлайн-послуг є безпека та надійність. Криптографічний захист ІКС є одним зі способів забезпечення конфіденційності та цілісності інформації. Розвиток квантових технологій та поява нових атак ставлять нові виклики перед симетричними та асиметричними алгоритмами криптографії. Тому удосконалення існуючих криптоалгоритмів, їх дослідження та модифікація, збільшення їх швидкодії та ефективності є однією з актуальних задач інформаційної безпеки.

Кафедра брала участь у роботі Національного альянсу з комп’ютерної безпеки — National Security Alliance в рамках проекту TEMPUS SEREIN («Modernization of Postgraduate Studies on Security and Resilience for Human and Industry Related Domains»)

2 лютого 2022 року