1. Науково-дослідна лабораторія по застосуванню полімерних конструкційних матеріалів у газотранспортному обладнанні (НДЛ-1)

Завідувач лабораторією
Ярема Ігор Теодорович,
кандидат технічних наук.

Науково-дослідною лабораторією виконується весь цикл робіт від аналізу умов роботи, проведення необхідних наукових досліджень і розробки нових конструкцій вузлів та деталей до виготовлення дослідних зразків, випробування їх в експлуатаційних умовах.

Основні напрямки діяльності лабораторії:

  • дослідження механічних, тепло- та електро-технічних характеристик полімерних конструкційних матеріалів;
  • вивчення впливу агресивного середовища на працездатність вузлів та деталей з полімерних композиційних матеріалів;
  • розробка надійних та довговічних конструкцій ущільнюючих вузлів нерухомих та рухомих з'єднань різноманітного обладнання з використанням полімерних конструкційних матеріалів;
  • розробка нових конструкцій та виготовлення дослідних партій пластмасових та пластмасо-металевих ущільнень відцентрових нагнітачів газоперекачувальних агрегатів магістральних газопроводів та відцентрових насосів;
  • створення конкурентноздатних конструкцій ущільнень штоку та робочого органу запірної та газорегулюючої апаратури вітчизняного та зарубіжного виробництва;
  • розробка та виготовлення підшипників ковзання та шарнірів з полімерних композиційних матеріалів;
  • розробка та проектування технологічного оснащення для виготовлення пластмасових виробів методом литва під тиском.

Наші деталі успішно працюють на компресорних станціях магістральних газопроводів «Оренбург-Західний кордон», «Уренгой-Помари-Ужгород», «Прогрес-2», станціях підземного зберігання газу та інших об'єктах газотранспортної системи України.

На конструції пластмасових деталей одержано понад 30 авторських свідоцтв на винахід. Розробки лабораторії нагороджені 39 медалями ВДНГ колишнього СРСР та України (золотих — 2, срібних — 12, бронзових — 25).

По даній тематиці опубліковано понад 70 наукових праць.

Лабораторія працює над розробкою пластмасових деталей для галузей машинобудування, сільськогосподарських машин, підйомно-транспортної та будівельної техніки, обладнання підприємств харчової і переробної промисловості.

Наші реквізити:
46001, м.Тернопіль, вул.Руська,56, НДЛ-1
e-mail: ndl1@tu.edu.te.ua
Телефон/факс: (0352) 254-749
1 вересня 2015 року