Богдан Будзан

Професійний коуч керівників вищої ланки управління та власників бізнес-компаній. Спеціаліст з проблем стратегії, лідерства, комунікації, ораторського мистецтва, мотивації та самоменеджменту. Міжнародний експерт з питань акредитації бізнес-шкіл європейських асоціацій розвитку бізнес-освіти EFMD та CEEMAN. Старший радник агропромхолдингу «Астарта-Київ».

Після закінчення 1973 року Київського політехнічного інституту, 1979 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. В 1989 р. закінчив Київську вищу економічну школу. Пройшов навчання в Лондонській школі бізнесу (1989), Асоціації університетів та коледжів Канади (1994), Європейському банку реконструкції та розвитку (1994) та Гарвардській школі бізнесу (1996, 2007).

Богдан Будзан вів науково-дослідну та науково-організаційну роботу в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України (1968–1991); у 1996-1991 роках був заступником Голови Наукової ради із зварювання при Державному комітеті з науки та техніки СРСР.

Керував відділом з питань власності та підприємництва (1991–1992), а також відділом співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями Кабінету Міністрів України (1992–1993 рр.).

В 1993–1996 рр.) очолював Міжнародний фонд «Відродження» (Фонд Джорджа Сороса в Україні). У 1996–2005 роках працював ректором Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ), реалізував розроблені ним структуру та стратегію розвитку інституту, низку прогресивних навчальних програм, забезпечив збільшення набору студентів та державну акредитацію інституту, встановив плідні взаємини із провідними навчальними закладами аналогічного профілю у світі. Як професор Кафедри менеджменту та економіки МІМ-Київ викладав дисципліни «Основи менеджменту», «Стратегічний менеджмент» і «Самоменеджмент».

Входив до складу Ради директорів Асоціації розвитку менеджменту країн Центральної та Східної Європи (1997–2007) та Ради директорів Європейського фонду розвитку менеджменту (2004–2006) та до Наглядової ради Українського інституту корпоративного управління (2013–2015). Член Асоціації менеджмент-освіти країн Центральної та Східної Європи, Почесний член Асоціації українських професіоналів США («Вашингтонська група, а також член редколегій наукових журналів «Постметодика» та «Маркетинг в Україні».

У 2007–2010 роках працював професором кафедри менеджменту Київського інституту бізнесу, де викладав курси «Менеджмент організацій» та «Самоменеджмент» для студентів програм МБА.

Вів активну лекторську, консультативну та коучингову діяльність в Україні, Польщі, Казахстані, Киргизстані, Угорщині, Німеччині, США та інших країнах. Починаючи з 1979 року підтримує науково-технічну і консультативну співпрацю з Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя, надавав консультації ректорату щодо розробки стратегії університету, проводить майстер-класи з питань саморозвитку та самореалізації сучасної людини, вебінари та презентації своїх книг для студентів та викладачів.

Автор монографії «Менеджмент в Україні: Сучасність та перспектива», книг «Роздуми менеджера», «Дорогою до себе: майже сповідь», «Чародійна сила слова», «Люди в пам'яті серця» та «Як стати кращою версією самого себе. Дороговкази до самореалізації», опублікував в Україні та за кордоном понад 170 наукових та науково-публіцистичних статей.

За свою плідну діяльність відзначений державними нагородами та багатьма почесними грамотами, йому присвоєно почесні звання «Відмінник освіти України» та «Заслужений працівник освіти України». Почесний громадянин м. Збаража Тернопільської області.

1 листопада 2023 року